Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Wtyczka Pluginy do MyBB by LukasAMD
14.11.2011, 21:02
Post: #1
Pluginy do MyBB by LukasAMD
Cześć wszystkim!
Mam do zaprezentowania moje dodatki do MyBB, być może okażą się dla kogoś przydatne, a być może ktoś postanowi je ocenić i tym samym będę wiedział, co warto zmieniać Wink

Cytowanie selektywne
Dodaje znaną z phpBB by Przemo funkcję szybkiego cytowania: zaznaczamy fragment tekst innego użytkownika, klikamy na przycisk i cytat jest gotowy w polu szybkiej odpowiedzi.


Edytowane-nieprzeczytane / Powód edycji
Podstawowym zadaniem tego pluginu jest oznaczanie ostatnich postów w temacie po ich edycji jako nieprzeczytane poprzez zmianę daty. Pozwala to użytkownikom zapoznać się ze zmianami. Oczywiście zmiana następuje po spełnieniu kilku warunków (np. % różnica treści, różnica w znakach).
Dodatkowa możliwość to podawanie powodu edycji, wybrane z nich również mogą oznaczać post jako nieprzeczytany.


Kolorowe nicki
Ten plugin po prostu styluje nazwy użytkowników odpowiednio do ich grup. Jest to przepisana na nowo wersja znanego pluginu dla MyBB 1.4, którą wyposażyłem również w podręczne cache w celu minimalizacji ilości zapytań do bazy.


Kto przeglądał temat
Ten plugin informuje o tym, jacy użytkownicy przeglądali dany temat.


Nieprzeczytane posty
Dodatek ten wprowadza możliwość wyszukiwania nieprzeczytanych postów (nie mylić z nowymi, to nie jest to samo!), znaną z phpBB by Przemo a także phpBB3. Pozwala na wyświetlanie licznika nieczytanych postów.


Polski cenzor
Dodaje do bazy cenzury około 1000 polskich wulgaryzmów (słowa + odmiany)


Powiadomienia moderatora
Dzięki temu dodatkowi użytkownicy mogą być powiadamiania gdy moderator np. usunie ich wątek. Powiadamianie odbywa się dla kilku akcji, jest zgodne z niestandardowymi narzędziami moderatora. Wiadomości są kolejkowane, w wypadku kilku, wysyłana jest jedna złączona.


Powiązane tematy
Gdy zainstalujemy ten plugin, podczas pisania nowego tematu będzie on wyszukiwał tematy podobne do tego, co wpiszemy w pole "Temat" i nas o nich poinformuje. Przydatny gdy użytkownicy notorycznie zakładają tematy z takim samym problemem.


Przyjazne (SEO) tytuły
Prosty plugin dzięki któremu tytuły podstron w MyBB stają się bardziej unikalne i czytelne w np. wynikach wyszukiwania. Pozwala on uniknąć problemu duplikacji tytułów o jakich informuje Google Webmaster Tools.


Tematy bez odpowiedzi
Pozwala wyszukiwać tematy, w których nie udzielono żadnej odpowiedzi.


Ulepszony antyspam
Zaawansowana modyfikacja domyślnego zabezpieczenia captcha, dzięki której roboty nie są w stanie prawidłowo wypełnić pola - plugin wprowadza losową nazwę pola, a także losową ilość dopuszczalnych znaków, przez co roboty głupieją (dla ludzi zmiana nie jest widoczna).


Wygasanie postów / auto-zamykanie tematów
Ten plugin wprowadza możliwość ustawienia czasu, po jakim post wygaśnie i zostanie automatycznie skasowany, a także czasu, po jakim wątek zostanie automatycznie zamknięty.


Zabroniony login
Plugin ten pozwala na ustalenie zbiorów dozwolonych / zabronionych (w zależności od ustawienia) znaków jakie mogą znajdować się w loginie użytkownika. Podczas rejestracji goście są informowani o tym, że używają niedozwolonych znaków i jakie są to znaki.


Wszystkie pluginy są na licencji GNU GPLv3 lub Creative Commons. Docelowo wszystkie będą na GUN GPLv3 pomimo nieciekawej wirusowości tej licencji, która mi nie odpowiada.
Podaję linki do swojego bloga, ponieważ tam zawsze znaleźć możecie najbardziej aktualne wersje - oczywiście mogę dać załączniki zamiast linków, ale uprzedzam że wtedy będzie kiepsko z aktualizowaniem ich, bo niespecjalnie mam na to czas.

Moje dodatki do MyBB na GitHub
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gościForum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację