Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Jak przywrócić forum w moim przypadku?

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
02.08.2011, 07:31
Witam.

wersja skryptu MyBB:1.6.3 - na tej wersji była wykonywana kopia bazy danych.
adres forum:PC-Fachowiec
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
We wtorek kiedy pojawiła się aktualizacja dałem wolną rękę jednemu z administratorów (początkujący w MyBB). Po jego "aktualizacji" wersja MyBB była cały czas ta sama (MyBB 1.6.3) i forum było sprawne (strona główna). Przywróciliśmy bazę danych i przez dwa dni był spokój. Wziął się ponownie za aktualizację oprogramowania forum. Teraz po jego aktualizacji nie wyświetlały się wątki - Błąd bodajże 404. Co mam teraz zrobić? Czy instalacja czystego MyBB 1.6.3 i przywrócenie bazy danych, a następnie aktualizacja by pomogła? Pytam się bo nie chcę tracić czasu, a może Wy znacie inne sposoby.?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, eQuuS
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.08.2011, 09:36
RE: Jak przywrócić forum w moim przypadku?
A mi się wyświetla:
Cytat:Error Message:
Your board has not yet been installed and configured. Please do so before attempting to browse it.

Robiliście coś dalej? Miałeś wgrane SEO?

Tworzę style dla MyBB na zamówienia - sprawdź. | Mój we-blog - projekty, szablony, pierdoły | Nie pomagam PW! Problem? Pisz na forum.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02.08.2011, 10:31
Obecnie są wgrane pliki instalacyjne.

(02.08.2011 09:42)Xemix napisał(a):  Instalujesz od nowa forum? Jeżeli masz kopię bazy danych z wersji np. 1.6.3 - możesz pobrać tą wersję, wrzucić na serwer i w inc/config.php ustawić dane do bazy danych. Bazę wgrywasz przez np. phpmyadmin i masz gotowe forum na MyBB 1.6.3. Potem zabierasz się za aktualizację.
Nie wiem jak sprawa wygląda, bo teraz forum nie działa - jeżeli będzie działać - można by inaczej spróbować to rozwiązać.
A tak na przyszłość masz nauczkę, że nie daje się takiej prostej roboty kompletnym laikom. Wiem, wiem - człowiek uczy się na błędach, ale niech się ten człowiek na localhoscie uczy,a nie forum właściwym Wink
Pomoże?
02.08.2011, 10:55
Jeżeli wyświetlają się błędy 404 to problem powoduje na 99,9% wbudowany mechanizm SEO lub jakaś wtyczka związana z SEO.

Co do Twojego pomysłu instalacji od razu nowej wersji forum. To tak samo jakbyś pojechał do mechanika i powiedział "coś stuka w przednim lewym kole", a on na to "rozbierzemy samochód i złożymy od nowa, może naprawimy błąd".

Zamiast instalować forum sprawdź najpierw plik htaccess.

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02.08.2011, 11:36
Tych plików już nie ma na serwerze. Nie do najnowszej, a do 1.6.3 następnie 1.6.4a.
08.08.2011, 00:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2011 18:01 przez eQuuS.)
Zainstalowałem polską paczkę MyBB 1.6.3 następnie przywróciłem kopię bazy danych forum (po problemach z prefiksami - dodało mi podczas eksportu "mybb_1" - zastosowałem się do tego
Cytat:Baza danych: MySQL
SQL Error: 1146 ? Table ?forum_mybb14x.test_datacache? doesn?t exist
Query: SELECT title,cache FROM test_datacache
Rozwiązanie: Problem występuje, prefix tabel jest niepoprawny, Sprawdź wpis $config['database']['table_prefix'] w pliku inc/config.php.
i forum poprawnie działało przez kilka minut (do prefiksu mybb dopisałem 1). Nie zauważyłem tego wcześniej, ale jest to już moja druga próba przywrócenia forum - bez aktualizacji do MyBB 1.6.4a i z aktualizacją do MyBB 1.6.4a forum działało poprawnie przez kilka minut. Obecnie nie mogę wejść w działy i wątki. Pokazuje:
Kod:
404 Not Found

The resource requested could not be found on this server!