Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Facebook, Google+ i inne serwisy społecznościowe
23.07.2011, 23:25
Facebook, Google+ i inne serwisy społecznościowe
Na początku zacytuje całą wypowiedź Michała. By nie wprowadzać zamieszania w wątku, z którego pochodzi wypowiedź, dyskusje będziemy toczyć tutaj.
(22.07.2011 20:41)Johnny B napisał(a):  Czy to ma coś wspólnego z serwisem G+? Uważam, że wersja testowa to porażka, nie dość że na zaproszenia, nie dość że jak się dostanie zaproszenie trzeba trafić na formularz rejestracyjny to jeszcze tylko dla użytkowników GMail. Nie mam dżi-miau i nie skorzystam. Też jestem przeciwny jakimkolwiek klonom opcji z Facebook (bo to właśnie G+ oferuje, nic nowego). Smile

Cytat:Też jestem przeciwny jakimkolwiek klonom opcji z Facebook
Wszystko jest w jakiejś części kopią czegoś innego. Przed FB były inne serwisy, m.in. Orkut i MySpace. To tego bracia Winkelvoss nadal uważają, że to oni wymyślili FB. Więc trudno mówić, że ktoś kopiuje ten portal. Smile

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24.07.2011, 09:28
RE: Facebook, Google+ i inne serwisy społecznościowe
O miło, że ktoś pamięta moje imię w dobie używania przezwisk. Big Grin A co do dyskusji oczywiście, że uważam że przed Facebookiem mogło być coś podobnego lub podobnie identycznego, jednak to facebook zrobił takie wielkie zamieszanie w sieci i wszystko co tego typu wychodzi jest uważane za kopię. Akurat kopia pasuje do Google+, na którym kolega ma konto i wysłał mi screeny. Wygląda to dokładnie jak Facebook, ale w innej oprawie graficznej, kolory są takie jak obecnie używa Google w każdym projekcie, a układ strony jest żywcem przeniesiony z Facebooka.

Fakt faktem można dochodzić z czego Facebook wziął pomysł, ale to tak samo jak w przypadku ploma gdzie byliśmy pewni, że blip i twitter są kopią. Jak robiliśmy ploma (coś jak Twitter, pierwsze wersje Facebooka) to była prosta rzecz: informuj znajomych co robisz, dodawaj swoje zdjęcia, zapraszaj znajomych, róbcie grupy tematyczne, komentujcie. I tyle, po czym zaczęliśmy w internecie spotykać coraz częściej informacje o blip oraz twitter. Projekt poległ, ale we mnie zostało to i korzystam z twittera, gdzie pewnie jak zrobię drugą odsłonę powiedzą mi, że też kopiuje. Smile

A moja wypowiedź w/w na temat G+ to krytyka z mojej strony (również na moim blogu) z powodu monopolizmu jaki sobie wprowadzili. Ja nic o potrzebie konta Google nie wyczytałem, za to przy rejestracji (i teraz nie jestem pewien czy konta na G+ czy ogólnie Google Account), że warunkiem rejestracji jest posiadanie konta e-mail na g-mail. Poza tym z tego co wypytałem kolegi, strona nie ma nic do zaoferowania nowego niż możemy od paru lat mieć na: Facebook, NK, Fotka, Blip, Twitter. Smile

Tworzę style dla MyBB na zamówienia - sprawdź. | Mój we-blog - projekty, szablony, pierdoły | Nie pomagam PW! Problem? Pisz na forum.
24.07.2011, 12:38
Rejestracja w Google+ jest od 18. roku życia. Brat chciał się zarejestrować to Google wykryło datę urodzenia poprzez powiązanie usług (w tym wypadku przez Google YouTube). NK - kilka miesięcy temu usunąłem profil, masa spamu (zastosowałem wszelkie ograniczenia), serwis przeładowany "niezbędnymi dodatkami", "ciekawy regulamin" itd.
Google+ - nic ciekawego Moim zdaniem, połączenie reszty swoich usług czyli Google Buzz, Talk, Picasa, Groups itd. Masz rację, "oryginalna kopia" Facebook-a. Tylko moduł kręgów jest innowacyjnym, nowym rozwiązaniem. Co lepsze profilu w Google+ nie można już usunąć. Jest wiele zamieszania z G+ w związku z profilami Google. Porażka, jeszcze te zaproszenia.
FaceBook - "maszyna do zarabiania pieniędzy". Korzystam jak z czytnika wiadomości kanałów RSS. Wszystko na miejscu nie trzeba odwiedzać wszystkich serwisów.
MySpace, Last.fm - muzyka jest moją inspiracją, najnowsze informacje, rankingi, licznik przesłuchanych utworów, radia.
BLIP - korzystam zamiast Twittera nie znam bardzo dobrze języka angielskiego. Nie mam zastrzeżeń.
KCIUK, Wykop - ciekawe odnośniki.
Coraz więcej powstaje portali społecznościowych, co ciekawsze na gotowych rozwiązaniach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
24.07.2011, 14:42
(24.07.2011 12:38)eQuuS napisał(a):  Co lepsze profilu w Google+ nie można już usunąć.
Profil w Google Plus można usunąć.

(24.07.2011 12:38)eQuuS napisał(a):  NK - kilka miesięcy temu usunąłem profil, masa spamu (zastosowałem wszelkie ograniczenia), serwis przeładowany "niezbędnymi dodatkami", "ciekawy regulamin" itd.
Biznes musi się kręcić, większość odnalazła znajomych, a jak nie odnalazła to już raczej nie odnajdzie. Co za tym idzie użytkownicy muszą mieć inny powód by korzystać z portalu. Co do regulaminu, popatrz np. na FB, to samo, tylko NK pokazała najważniejsze rzeczy w przejrzysty sposób. Pewnie akceptujesz gorsze warunki, tylko, że są one ukryte w regulaminie, którego oczywiście nikt nie czyta.

(24.07.2011 12:38)eQuuS napisał(a):  BLIP - korzystam zamiast Twittera nie znam bardzo dobrze języka angielskiego. Nie mam zastrzeżeń.
Ogólnie jakoś rzadko korzystam z mikroblogów, mnie Blip zabija ilością informacji. Wink

(24.07.2011 12:38)eQuuS napisał(a):  KCIUK, Wykop - ciekawe odnośniki.
Z wykopu też korzystam, ale nie mam konta.

24.07.2011, 15:18
Z w/w portali to zostaje mi NK, które jest... bo jest, kiedyś zrobiłem i tak leży. Facebook, właściwie na tej samej zasadzie, bez powodu zrobiłem, ale czasem korzystam. Z wykopa nigdy nie korzystałem, parę razy odwiedziłem stronę, ale nie można mnie nazwać użytkownikiem. Z blipa korzystałem kiedyś... bo połączyłem swoje konto z twitterem (^^) tak to bym to olał... właściwie? To i tak olałem, został mi Twitter, na którym aktywnie żyję.

Tworzę style dla MyBB na zamówienia - sprawdź. | Mój we-blog - projekty, szablony, pierdoły | Nie pomagam PW! Problem? Pisz na forum.
24.07.2011, 16:21
http://www.dobreprogramy.pl/Google-chce-...26509.html
http://www.techbyte.pl/index.php/news/10...iczny.html
24.07.2011, 16:26
(24.07.2011 16:21)eQuuS napisał(a):  http://www.dobreprogramy.pl/Google-chce-...26509.html
http://www.techbyte.pl/index.php/news/10...iczny.html
Obecnie Profil Google a profil w Google+ to nie to samo.

24.07.2011, 17:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2011 19:20 przez Johnny B.)
Ok czyli:
a) nie mamy konta i dostępu do usług Google
b) łamiemy prawa prywatności danych osobowych?

To jest bezsens, są informacje które znajomym udostępnię, a są informacje, które udostępnię wszystkim. Widzę, że z każdą chwilą G+ mnie odpycha.
Mały edit. A co panowie powiedzą na temat Windows Live? W końcu to też podchodzi pod portal społecznościowy. A co Windows Live oferuje. Przedewszystkim to portal informacyjny z całego świata, wiemy co się dzieje u nas w kraju, a też w innych krajach. Dodatkowo mamy komunikator Windows Live Messenger znany też jako (MSN). Mało popularny w Polsce, ale na świecie - nie koniecznie. Oczywiście mamy też skrzynkę mailową: hotmail. A jedną z rzeczy, która po prostu mnie zaskoczyła (mile) to tzw. SkyDrive. Jest to wirtualna przestrzeń do wrzucania i dzielenia się plikami. Z tego co udało mi się wyczytać, mamy 25GB miejsce. Można pobrać aplikację na telefon, aby mieć dostęp (widziałem na: Windows Mobile, Android, Blackberry, Nokia). Kolejną rzeczą, która mnie zaskoczyła to Office Online. Mamy do dyspozycji podstawowe funkcje Worda, Excela, Powerpointa i OneNote. Dla użytkowników IE7 i IE9 (to akurat było wiadome) jest ułatwiony dostęp przez dodatek do przeglądarki pozwalający zarządzać danymi.

Właściwie zachwycam coś co zawsze gnębiłem Microsoft. No ale trzeba też przyznać SkyDrive mnie zaskoczył pozytywnie tak samo jak moja ulubiona gra (niektórzy się śmieją, że to program) MS Flight Simulator.

24.07.2011, 21:25
Łukasz, obecnie. Google+ wyrejestruje się póki będę miał taką okazję, pewnie to znów kolejny algorytm do zbierania informacji osobowych. Microsoft Live konkurent usług Google. Google posiada usługę Dropbox czyli 2 GB wirtualnej przestrzeni dyskowej. Microsoft Live, cóż nie dla Mnie, alternatywne systemy operacyjne i rozwiązania górą, nie zaszkodzi spróbować, mam plany dotyczące Microsoftu w Polsce. Smile
24.07.2011, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.07.2011 21:36 przez Lukasz.)
(24.07.2011 17:18)Johnny B napisał(a):  A co panowie powiedzą na temat Windows Live?
Porządna usługa, chociaż obecnie nie korzystam. MS sporo robi by zaistnieć w sieci, zwłaszcza ciekawy jest darmowe 25 GB. Ile może ważyć jeden plik?

eQuuS napisał(a):Google posiada usługę Dropbox
Niby od kiedy?

eQuuS napisał(a):Microsoft Live, cóż nie dla Mnie, alternatywne systemy operacyjne i rozwiązania górą
Big Grin

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację