Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
[wydzielone] Masowe usuwanie domen z wyszukiwarek
04.07.2011, 20:07
[wydzielone] Masowe usuwanie domen z wyszukiwarek
Tak nawiasem mówiąc, lepiej przygotuj się do zakupu domeny, bo Google szykuje się do wyindeksowania domen .tk, podobnie jak to już zrobiło z co.cc. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej, bo dasz 301 i dużo nie stracisz.

Tworzenie stron www - wBoard.net
System prywatnych Presell Pages - Precle.xemix.eu
Grupa profesjonalnych katalogów stron - Katalogi.xemix.eu
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.07.2011, 07:12
RE: [wydzielone] Migracja z MyBB do WordPress
(04.07.2011 20:07)XemiX napisał(a):  Tak nawiasem mówiąc, lepiej przygotuj się do zakupu domeny, bo Google szykuje się do wyindeksowania domen .tk, podobnie jak to już zrobiło z co.cc. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej, bo dasz 301 i dużo nie stracisz.

A masz jakieś linki to potwierdzające, bo znalazłem taką informację już rok temu, a jak na razie nic się nie dzieje.
A co do zakupu domeny to to też o tym myślałem (hosting mam już wykupiony), najprawdopodobniej wybiorę .eu, bo jest najtańsza.
Wiem, że utrzymanie darmowej domeny .tk jest bardzo ryzykowne, bo w styczniu 3 razy mi ją zamykali, pisząc że nie znaleźli aktywnej strony. Ale w tym czasie byłem jeszcze na darmowym hostingu, który wiecznie nie wyrabiał.

http://traxter-online.net/
05.07.2011, 11:27
RE: [wydzielone] Migracja z MyBB do WordPress
(05.07.2011 07:12)traxter napisał(a):  A masz jakieś linki to potwierdzające, bo znalazłem taką informację już rok temu, a jak na razie nic się nie dzieje.
Domeny .co.cc już wyleciały z indeksy Google. Również korzystanie z domen TK jest ryzykowne. Dzisiaj masz domenę, jutro nie masz i nic nie możesz zrobić.

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

05.07.2011, 13:05
RE: [wydzielone] Masowe usuwanie domen z wyszukiwarek
No właśnie, dlatego polecam jak najszybszy zakup domeny. Jeżeli patrzysz na koszta, nie chcesz *.pl to weź funkcjonalną/regionalną - są tańsze.

05.07.2011, 19:24
Poza tym czy naprawdę 99zł rocznie to tak dużo? Podziel sobie to na 12 miesięcy i tyle odkładaj. Smile Domeny są akurat mniejszym problemem niż hosting. Co do wyindeksowania, ja nie widzę w tym sensu. Wujek Google mówi, wujek Google robi, wujek Google znowu decyduje co robić.

Tworzę style dla MyBB na zamówienia - sprawdź. | Mój we-blog - projekty, szablony, pierdoły | Nie pomagam PW! Problem? Pisz na forum.
05.07.2011, 20:04
(05.07.2011 19:24)Johnny B napisał(a):  Co do wyindeksowania, ja nie widzę w tym sensu.
Większość stron korzystających z tych domen to śmieci.

05.07.2011, 21:51
No dobra, ale jak usuniemy to, to część (może większa może mniejsza) się przeniesie na inne domeny. Co wtedy? Usuną .org .net .com? Dojdziemy do tego, że Google zostawi tylko domeny krajowe (.pl .de .us, itd.) gdzie będzie trzeba podanie napisać o przydzielenie. Smile

Tworzę style dla MyBB na zamówienia - sprawdź. | Mój we-blog - projekty, szablony, pierdoły | Nie pomagam PW! Problem? Pisz na forum.
05.07.2011, 22:16
Johnny, źle myślisz. Domeny tk są darmowe, wiele "pozycjonerów" je wykorzystuje do stawiania stron zapleczwych. Wszystko by było ok, jeżeli by to były strony dobre jakościowo, a to najczęściej są spamerskie strony, czytniki rssów, itd. Google nie lubi spamu, wyindeksuje je i będzie spokój Smile Podobnie jak z co.cc. A zapewniam Cię, że Ci ludzie nie przeniosą się na domeny funkcjonalne, globalne czy krajowe - aby zaplecze miało jakiś sens, trzeba postawić minimum kilka stron, a to już koszty Smile

Dla mnie akurat to dobre działanie ze strony wujka G.

05.07.2011, 22:18
(05.07.2011 21:51)Johnny B napisał(a):  No dobra, ale jak usuniemy to, to część (może większa może mniejsza) się przeniesie na inne domeny. Co wtedy? Usuną .org .net .com?
Popatrz na ceny. Czy zarejestrujesz 15 tysięcy domen com/org/net za tysiąc dolarów? Większość domen co.cc jest wykorzystywanych przez spamerów, właściciele botnetów. Te domeny są również wykorzystywane do phishingu, są podobne m.in. do co.uk.

05.07.2011, 22:42
No dobra, teraz widzę sens usunięcia.

P.S. 15 tysięcy może nie, ale póki co mam 315 domen z czego większość to .pl zarejestrowanych. Powoli do celu Łukaszu. Big Grin

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację