Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Dysko coś. Coraz więcej osób nie piszę poprawnie po polsku - dyskusja.
01.06.2011, 13:58
Dysko coś. Coraz więcej osób nie piszę poprawnie po polsku - dyskusja.
Witam.

Na początku się jeszcze raz przywitam, długo mnie nie było, tak więc cześć. Nie wiem czy zauważyliście, ale coraz częściej można spotkać w wypowiedziach użytkowników różnych for (for, kanałów IRC itd.) błędy ortograficzne. Piszę for, kanałów IRC przynajmniej tutaj nie używa się tak często pisma pokemonów. Mimo pisma pokemonów mamy do czynienia z całkowitym brakiem poszanowania dla ortografii i interpunkcji. Najczęściej tacy użytkownicy tłumaczą się "dysko" czymś tam. I tutaj rodzi się pytanie, czy waszym zdaniem tak dużo osób ma dysko coś tam czy poprostu nie chcę im się sprawdzić pisowni tekstu w edytorze tekstu. Moim zdaniem to drugie. ;x Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam,
eQuuS
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01.06.2011, 14:11
RE: Dysko coś. Coraz więcej osób nie piszę poprawnie po polsku - dyskusja.
Może ja zaczne i wypowiem sie na moim przykładzie hehe. Mam netboka a ten ma malutka klawiaturke podłaczam zewnętrzną jak potrzeba, a wklejanie wypowiedzi do worda czy innego edytora tekstu jest bez sensu ze względu na dodatkowa wolną prace przez to(zalezne od pc)no i dodatkowa zbędna robota, moderatorzy po to są (tez bym sie wkurzył jakby ktos zabieram mi prace)no i ostatnia rzecz to że każdemu nawet ADMINOWI sie zdarzy że napisze coś z błedami. Ponadto nie pisze polskich znaków z przyzwyczajenia bo pisze dużo sms (dodatkowa opłata za polskie znaki). Bez urazy to moje zdanie nie obrażam nikogo i niczego.POprostu to moja opinia
01.06.2011, 14:13
Moja odpowiedź przeważnie jest prosta: masz dysortografię? Korzystaj z przeglądarek z spell checker (np. firefox) lub używaj słownika. To że się jest dys- to nie zwalnia ze starania się oraz 'leczenia' tego. Poza tym wkurzają mnie ludzie, którym się wydaje 'szybko piszę, jestem fajny'. Nie, bo zamiast np. 'pomocy mam problem z forum' wychodzi 'pmocy mam prolem z furm' i bądź tu mądry. Lecz cóż 'Polacy nie gęsi... własny język mają', tylko nie potrafią go zastosować.

Tworzę style dla MyBB na zamówienia - sprawdź. | Mój we-blog - projekty, szablony, pierdoły | Nie pomagam PW! Problem? Pisz na forum.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01.06.2011, 14:31
źle mnie zrozumiałeś ale nie obrażam sie. FF nie korzystam bez potrzeby a ponadto mam 5 a głównej używam ie8 bo jest szybsz na moim netku od pozostałych.A pisze wolno wcale nie szybko.
01.06.2011, 18:52
Moderatora celem jest pilnowanie porządku w danym dziale, a nie poprawianie wypowiedzi. Zgadzam się z tobą krzysztof903, masz rację.
01.06.2011, 20:39
eQuuS - forów.pl ! Big Grin

Tworzenie stron www - wBoard.net
System prywatnych Presell Pages - Precle.xemix.eu
Grupa profesjonalnych katalogów stron - Katalogi.xemix.eu
01.06.2011, 22:06
(01.06.2011 14:11)krzysztof903 napisał(a):  Może ja zaczne i wypowiem sie na moim przykładzie hehe. Mam netboka a ten ma malutka klawiaturke podłaczam zewnętrzną jak potrzeba, a wklejanie wypowiedzi do worda czy innego edytora tekstu jest bez sensu ze względu na dodatkowa wolną prace przez to(zalezne od pc)no i dodatkowa zbędna robota, moderatorzy po to są (tez bym sie wkurzył jakby ktos zabieram mi prace)no i ostatnia rzecz to że każdemu nawet ADMINOWI sie zdarzy że napisze coś z błedami. Ponadto nie pisze polskich znaków z przyzwyczajenia bo pisze dużo sms (dodatkowa opłata za polskie znaki). Bez urazy to moje zdanie nie obrażam nikogo i niczego.POprostu to moja opinia

Współczesne przeglądarki mają wbudowane sprawdzanie pisowni. Mimo wszystko fora to nie SMS-y i zalecam pisanie swoich wypowiedzi z polskimi znakami.

Postęp tłumaczenia: 96% [##############################]
[marines w sieci]> FB :: Launchpad :: Blog
02.06.2011, 08:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2011 08:36 przez marines.)
(01.06.2011 22:06)marines napisał(a):  
(01.06.2011 14:11)krzysztof903 napisał(a):  Może ja zaczne i wypowiem sie na moim przykładzie hehe. Mam netboka a ten ma malutka klawiaturke podłaczam zewnętrzną jak potrzeba, a wklejanie wypowiedzi do worda czy innego edytora tekstu jest bez sensu ze względu na dodatkowa wolną prace przez to(zalezne od pc)no i dodatkowa zbędna robota, moderatorzy po to są (tez bym sie wkurzył jakby ktos zabieram mi prace)no i ostatnia rzecz to że każdemu nawet ADMINOWI sie zdarzy że napisze coś z błedami. Ponadto nie pisze polskich znaków z przyzwyczajenia bo pisze dużo sms (dodatkowa opłata za polskie znaki). Bez urazy to moje zdanie nie obrażam nikogo i niczego.POprostu to moja opinia

Współczesne przeglądarki mają wbudowane sprawdzanie pisowni. Mimo wszystko fora to nie SMS-y i zalecam pisanie swoich wypowiedzi z polskimi znakami.

współczesne Huh chyba nowsze chciałes napisać.
02.06.2011, 08:34
Krzysztof, jak pisałem swoją wypowiedź to Twojej nie zauważyłem, więc nie odbieraj tego do siebie. Smile Marines, ale weźmy na względy słownik T9. I go ktoś wymyślił po to, aby stosować polskie znaki pisząc wiadomości szybciej.

Tworzę style dla MyBB na zamówienia - sprawdź. | Mój we-blog - projekty, szablony, pierdoły | Nie pomagam PW! Problem? Pisz na forum.
02.06.2011, 08:43
T9 powstał z myślą o SMS-ach. Nie wiem po pisać posty na forach z telefonu komórkowego (np. taki 100-wyrazowy post krzysztof903, przecież to się można realnie zmęczyć), ale jeżeli już ktoś to robi to niech robi to tak jak to jest ogólnie przyjęte.

(02.06.2011 08:11)krzysztof903 napisał(a):  współczesne Huh chyba nowsze chciałes napisać.
Nie, napisałem tak jak chciałem.

Postęp tłumaczenia: 96% [##############################]
[marines w sieci]> FB :: Launchpad :: Blog
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację