Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Nie działające uprawnienia działów

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
06.02.2011, 18:35
Działy dostępne tylko dla modów sa widoczne przez gości, oczekujących na aktywację oraz użytkowników. Wcześniej wszystko było dobrze. Uprawnienia są prawidłowo ustawione. Sprawdzałem kilka razy. Czemu to nie działa? Problem dotyczy każdego działu i kategorii, nowych i juz istniejących, żadnego z nich nie moge ukryć dla użytkowników.

Zobaczcie na tej screen: http://img687.imageshack.us/img687/8836/acpn.png Widac na nim że goście nie mają żadnych uprawnień w tym dziale i nie powinni w ogóle wiedzieć o jego istnieniu, jednakże jeśli wejdziecie na moje forum (http://www.forumaik.pl) zobaczycie dział którego widzieć nie powinniście. Podejrzewam że problem może leżeć po stronie MySQL, gdyż podczas zmiany uprawnień raz wyskoczył mi taki komunikat:

Kod:
MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
    1203 - User forumaikforum already has more than 'max_user_connections' active connections
Query:
    [READ] Unable to connect to MySQL server

Pomożecie? Mam wersje forum 1.6.0 i wcześniej nie było problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.02.2011, 22:44
RE: Nie działające uprawnienia działów
Błąd MySQL sugeruje, iż użytkownik bazy danych przekroczył maksymalną ilość zapytań MySQl... Masz darmowy hosting?

[Obrazek: 31349.png]
[Obrazek: 28026.jpg]
06.02.2011, 23:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2011 23:28 przez Lukasz.)
Hmm, dziwny problem z uprawnieniami. Spróbuj wyczyścić cache i spróbuj jeszcze raz wszystko pozmieniać. Jeżeli nadal nic to nie da, dla każdej grupy zamiast "przeciągać" uprawnienia, wejdź w "edytuj uprawnienia". Czasami zdarzają się problemy z nowym sposobem zmiany uprawnień.

Odnośnie błędu, Tidusek troszeczkę się pomylił. W danym momencie skrypt otworzył X połączeń do serwera bazodanowego i liczba aktywnych połączeń została przekroczona. Skontaktuj się z usługodawcą, często darmowe hostingi nakładają spore ograniczenia. Podaj tutaj ile możesz mieć maksymalnie aktywnych połączeń, jeżeli ta liczba będzie spora będziemy szukać co powoduje problem.

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07.02.2011, 11:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2011 11:39 przez Turel.)
(06.02.2011 22:44)Tidusek napisał(a):  Błąd MySQL sugeruje, iż użytkownik bazy danych przekroczył maksymalną ilość zapytań MySQl... Masz darmowy hosting?

Pół, na pół. Mam darmowy przez 2 lata. Firma OVH. Pakiet Starter.

(06.02.2011 23:28)Lukasz napisał(a):  Hmm, dziwny problem z uprawnieniami. Spróbuj wyczyścić cache i spróbuj jeszcze raz wszystko pozmieniać. Jeżeli nadal nic to nie da, dla każdej grupy zamiast "przeciągać" uprawnienia, wejdź w "edytuj uprawnienia". Czasami zdarzają się problemy z nowym sposobem zmiany uprawnień.

A jak to zrobić?

(06.02.2011 23:28)Lukasz napisał(a):  Podaj tutaj ile możesz mieć maksymalnie aktywnych połączeń, jeżeli ta liczba będzie spora będziemy szukać co powoduje problem.

A jak to sprawdzić? Nie jestem dobry w posługiwaniu się phpmyadmin...

PS. A może zaktualizować forum do wersji 1.6.1? Czy to coś pomoże?
PS 2. Przebudowywanie i czyszczenie pamięci cache forum nic nie daje. Robiłem to już kilka razy i nic...
07.02.2011, 13:08
(07.02.2011 11:35)Turel napisał(a):  
(06.02.2011 23:28)Lukasz napisał(a):  Hmm, dziwny problem z uprawnieniami. Spróbuj wyczyścić cache i spróbuj jeszcze raz wszystko pozmieniać. Jeżeli nadal nic to nie da, dla każdej grupy zamiast "przeciągać" uprawnienia, wejdź w "edytuj uprawnienia". Czasami zdarzają się problemy z nowym sposobem zmiany uprawnień.
A jak to zrobić?
Masz link "edytuj uprawnienia" przy każdej grupie. Widać to na zrzucie ekranowym, który załączyłeś.

(07.02.2011 11:35)Turel napisał(a):  A jak to sprawdzić? Nie jestem dobry w posługiwaniu się phpmyadmin...
Lukasz napisał(a):Skontaktuj się z usługodawcą, często darmowe hostingi nakładają spore ograniczenia.
Z tego co znalazłem w sieci wynika, że
Cytat:Ilość jednorazowych połączeń do bazy w 1 ms: 10
Czyli śmiesznie mało.

Odnośnie aktualizacji, wykonaj! Wersja 1.6.1 ma zmienione pliki, które dotyczą między innymi mechanizmu działów/kategorii.

07.02.2011, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2011 15:04 przez Turel.)
Cytat:Masz link "edytuj uprawnienia" przy każdej grupie. Widać to na zrzucie ekranowym, który załączyłeś.

To robie co chwila i nic.

To źle? Na co może mieć to negatywny wpływ?

Aktualizacja powiadasz? Boję się to robić. Podczas aktualizacji trzeba bowiem zdezaktywowac wszystkie pluginy, kiedyś zdezaktywowałem jeden z nich i mi znikneło połowa szablonu do tego pluginu. Ja mam plugin profile comments, co jak mi znikną wszystkie komentarze?

A wyczyszczenie tabelki bazy danych forum_permissions?
07.02.2011, 18:41
(07.02.2011 14:53)Turel napisał(a):  

To źle? Na co może mieć to negatywny wpływ?
Poza tym, że wejdzie parę osób i pojawia się błąd taki jak wyżej, to nic.

(07.02.2011 14:53)Turel napisał(a):  Aktualizacja powiadasz? Boję się to robić. Podczas aktualizacji trzeba bowiem zdezaktywowac wszystkie pluginy, kiedyś zdezaktywowałem jeden z nich i mi znikneło połowa szablonu do tego pluginu. Ja mam plugin profile comments, co jak mi znikną wszystkie komentarze?
Przy aktualizacji nie trzeba wyłączać wtyczek, jednak jest to zalecane, aby uniknąć ewentualnych problemów. Jeżeli wyłączysz wtyczkę (wyłączysz, nie odinstalujesz), dane nie powinny zostać usunięte. Jeżeli nie chcesz wyłączać wtyczek, zrób aktualizację na kopii forum (zresztą tak zawszę powinno się robić), będzie ok, zaktualizujesz forum. Jeżeli pojawi się błąd, poprawisz co trzeba i podczas aktualizacji na forum unikniesz takich problemów.

(07.02.2011 14:53)Turel napisał(a):  Ja mam plugin profile comments, co jak mi znikną wszystkie komentarze?
Przywrócisz z kopii?

(07.02.2011 14:53)Turel napisał(a):  A wyczyszczenie tabelki bazy danych forum_permissions?
Raczej sprawdź, czy zmiany w ACP powodują zmiany w tej tabelce.

07.02.2011, 20:01
Cytat:Raczej sprawdź, czy zmiany w ACP powodują zmiany w tej tabelce.

Hmmm... jak to sprawdzić? Nie wiem jak działy mają odpowiedniki w phpmyadmin. A jak zmienić uprawnienia dostępu do działów poprzez mySQL?
07.02.2011, 20:07
(07.02.2011 20:01)Turel napisał(a):  Hmmm... jak to sprawdzić?
Sprawdzasz jak wygląda rekord, zmieniasz w ACP, patrzysz jak zmienił się rekord.

Wykonaj aktualizację, później kombinuj.

08.02.2011, 14:57
Nie mogę tego sprawdzić, gdyż nie wiem który rekord w bazie danych odpowiada działowi który chce ukryć...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację