Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Brak pliku NTLDR po odinstalowaniu kilku programów. Sposoby z google nie działają.
17.12.2009, 18:04
Brak pliku NTLDR po odinstalowaniu kilku programów. Sposoby z google nie działają.
Cześć, dziś rano zabrałem się za przenoszenie plików ze "starego" kompa na laptopa. Po odinstalowaniu aplikacji ze starego komputera, usunięciu zbędnych plików i przeczyszczeniu rejestru musiałem ponownie uruchomić komputer. Niestety nie udało się - wyskoczył mi błąd "Bark pliku NTLDR Naciśnij Ctrl+Alt+Delete, aby zrestartować". Szukam już chyba z godzinę. Znalazłem masę tematów na forum i kilka w google. Próbowałem już chyba każdego sposobu ale bez jakichkolwiek efektów (poza tym, że plik udało się skopiować ale mimo tego system nie startuje).

Od razu mówię, że dysk jest dobrze podłączony. Bardzo ważne jest także to, że w niektórych tematach pisało aby użyć FIXMBR - ja go nie użyłem. Pisało także, aby zainstalować system bez formatowania - tego także nie zrobiłem bo mam wątpliwości co do tego, czy mi nie znikną pliki z partycji systemowej.

Proszę Was o szybką pomoc. Format nie wchodzi w grę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17.12.2009, 18:46
RE: Brak pliku NTLDR po odinstalowaniu kilku programów. Sposoby z google nie działają.
(17.12.2009 18:04)virus4 napisał(a):  Bardzo ważne jest także to, że w niektórych tematach pisało aby użyć FIXMBR - ja go nie użyłem.
Dlaczego?

Czytałeś informacji od Microsoft'u http://support.microsoft.com/kb/320397 ?

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

17.12.2009, 19:36
RE: Brak pliku NTLDR po odinstalowaniu kilku programów. Sposoby z google nie działają.
Nie używałem ponieważ e to mieć skutki uboczne (dość poważne).

Teraz zainstalowałem świeżego XP na tej samej partycji, na której jest ten nie działający. Czy można z poziomu jednego systemu (tego działającego) przywrócić ten drugi nie działający?

PS: Tego akurat nie używałem i raczej nie będę bo mam nieco inne plany.
28.12.2009, 19:59
FIXMBR spowoduje uszkodzenia jedynie w skrajnych wypadkach. Jeżeli na dysku masz tylko jeden system operacyjny Windows to możesz śmiało próbować. Danych nie stracisz na pewno. Co najwyżej sektor rozruchowy będzie uszkodzony, ale można próbować go naprawić do skutku (nie spotkałem się z takim przypadkiem).

Miałem już problem braku pliku NTLDR, ale nie udało mi się z nim uporać. Została tylko reinstalacja systemu.

Jeżeli chcesz tylko skopiować dane to możesz użyć do tego jednej z dystrybucji Linuksa uruchamianej bezpośrednio z płyty. Ubuntu powinno sobie bez problemów poradzić ze zwykłym kopiowaniem plików. Wink Po skopiowaniu danych możesz śmiało robić reinstalację systemu bez obaw o utratę jakichkolwiek danych.

Postęp tłumaczenia: 96% [##############################]
[marines w sieci]> FB :: Launchpad :: Blog
28.12.2009, 21:55
Już rozwiązałem mój problem w podobny sposób do omówionego przez Ciebie wyżej:
Mam 3 partycje: D (system), E, C. Na partycji D był uszkodzony XP, a ja na tej samej partycji obok niego zainstalowałem świeżego XP i on normalnie działał więc skopiowałem wszystkie pliki i sformatowałem wszystkie 3 partycje (przynajmniej teraz mam porządek na dysku Tongue) i problem rozwiązany. Smile
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację