Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Jak zbadać powiązania integralności w bazie??

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 1 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
08.12.2010, 15:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2010 15:38 przez internauta.)
Próbowałem manipulować na niektórych tabelach z bazy MySQL, jednak niemal zawsze kończyło się to brakiem integralności. Co najwyżej udało mi się zmieniać te wartości tabel forums i posts które określały nazwę czy zawartość tekstową.
Wszystkie inne zmiany (zwłaszcza jeśli chodzi o zmianę ID) kończyły się w zasadzie niepowodzeniem.

Chciałem zapytać jak można zbadać powiązania integralności w bazie?? Aby móc na ich podstawie nauczyć się nią "z zewnątrz" zarządzać (a nie tylko poprzez silnik MyBB)??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25.01.2011, 22:16
RE: Jak zbadać powiązania integralności w bazie??
pogadaj o tym z adminem serwera...
26.01.2011, 12:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.01.2011 12:23 przez internauta.)
(25.01.2011 22:16)cheap025 napisał(a):  pogadaj o tym z adminem serwera...

Mocna porada, zwłaszcza że mam to zainstalowane na localhostWink

P.S. Moje pytanie było postawione w momencie, gdy po zmianach nie umiałem przeładowywać pamięci cache (nie wpadłem nawet na ten pomysł), stąd też niektóre manipulacje jakoś nie działały mimo że zmiany w bazie wydawałyby się być logiczne i spójne.

Swoją drogą przydałaby się jakaś wizualizacja struktury całej bazy, ale czy w dokumentacji i publikacjach poświęconych MyBB takie coś się znajdzie??

Czy pozostaje samemu (o ile będzie to jeszcze potrzebne) takie coś wytworzyć??
27.01.2011, 19:43
(08.12.2010 15:37)internauta napisał(a):  Wszystkie inne zmiany (zwłaszcza jeśli chodzi o zmianę ID) kończyły się w zasadzie niepowodzeniem.

Chciałem zapytać jak można zbadać powiązania integralności w bazie?? Aby móc na ich podstawie nauczyć się nią "z zewnątrz" zarządzać (a nie tylko poprzez silnik MyBB)??
Właściwie to po to jest silnik forum, żebyś nie musiał tego robić i żeby wszystko działało jak należy. Skoro podejmujesz się takich modyfikacji to musisz wiedzieć co robisz i jakie są tego konsekwencje. Zmiana ID czegokolwiek zazwyczaj wiąże się z wieloma innymi zmianami i trzeba się nimi zająć samemu.

(26.01.2011 12:21)internauta napisał(a):  
(25.01.2011 22:16)cheap025 napisał(a):  pogadaj o tym z adminem serwera...
Mocna porada, zwłaszcza że mam to zainstalowane na localhostWink
Nie ma co się dziwić skoro nam o tym nie powiedziałeś. Wink

Cytat:Swoją drogą przydałaby się jakaś wizualizacja struktury całej bazy, ale czy w dokumentacji i publikacjach poświęconych MyBB takie coś się znajdzie??

Czy pozostaje samemu (o ile będzie to jeszcze potrzebne) takie coś wytworzyć??
Spis tabel i opisy pól. Niestety to zaledwie proteza dokumentacji, ale zawsze to lepsze niż samodzielna analiza.

Postęp tłumaczenia: 96% [##############################]
[marines w sieci]> FB :: Launchpad :: Blog
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację