Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Nowe funkcje 1.6
28.11.2009, 15:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2009 15:52 przez Lukasz.)
Nowe funkcje 1.6
Co myślicie o nowych funkcjach?

Czego brakuje?

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28.11.2009, 17:39
RE: Nowe funkcje 1.6
Moim zdaniem wszystko jest ok ale minusem jest "Usuwanie postów/tematów użytkowników, który zostali zablokowani."

Czego brakuje? Mnie w MyBB brakuje takiego bajeru w JQ (czy tam w AJAX'ie) jak w MyIPB. Można to zauważyć w MyIPB np. przy rozsuwaniu działów ale nie tylko. To jest takie moje skryte marzenie dotyczące MyBB ale moim zdaniem nie zostanie one nigdy zrealizowane ponieważ wiąże się to z ogromną modyfikacją kodu (tak słyszałem).
28.11.2009, 17:59
(28.11.2009 17:39)virus4 napisał(a):  Moim zdaniem wszystko jest ok ale minusem jest "Usuwanie postów/tematów użytkowników, który zostali zablokowani."
Dlaczego? To jest bardzo przydana opcja, zaaplikowana w innych skryptach. Zresztą użytkownicy chcieli tej funkcji. Jest przydatna gdy forum odwiedzi jakiś spamer, który wszędzie odpowiada w jeden sposób, czyli linkiem do swojej strony. Szybko usuniemy jego wypowiedzi.

(28.11.2009 17:39)virus4 napisał(a):  Czego brakuje? Mnie w MyBB brakuje takiego bajeru w JQ (czy tam w AJAX'ie) jak w MyIPB. Można to zauważyć w MyIPB np. przy rozsuwaniu działów ale nie tylko. To jest takie moje skryte marzenie dotyczące MyBB ale moim zdaniem nie zostanie one nigdy zrealizowane ponieważ wiąże się to z ogromną modyfikacją kodu (tak słyszałem).
Faktycznie pod względem takich "bajerów", które czasami umilają życie, MyBB i inne darmowe skrypty są trochę w tyle za IPB. Jednak za IPB stoi spora firma, a za MyBB stoją użytkownicy, którym bardziej zależy na funkcjonalności i jakości niż na "bajerach". Lepiej aby MyBB było szybkie i funkcjonalne niż ładne i do niczego.

28.11.2009, 21:20
(28.11.2009 17:59)Lukasz napisał(a):  
(28.11.2009 17:39)virus4 napisał(a):  Moim zdaniem wszystko jest ok ale minusem jest "Usuwanie postów/tematów użytkowników, który zostali zablokowani."
Dlaczego? To jest bardzo przydana opcja, zaaplikowana w innych skryptach. Zresztą użytkownicy chcieli tej funkcji. Jest przydatna gdy forum odwiedzi jakiś spamer, który wszędzie odpowiada w jeden sposób, czyli linkiem do swojej strony. Szybko usuniemy jego wypowiedzi.
Ponieważ wtedy traci archiwizację forum (np. niektóre wątku są takie nie uzupełnione bo brakuje jakieś wypowiedzi). Co do spamowania to są przecież moderatorzySmile.

Lukasz napisał(a):
(28.11.2009 17:39)virus4 napisał(a):  Czego brakuje? Mnie w MyBB brakuje takiego bajeru w JQ (czy tam w AJAX'ie) jak w MyIPB. Można to zauważyć w MyIPB np. przy rozsuwaniu działów ale nie tylko. To jest takie moje skryte marzenie dotyczące MyBB ale moim zdaniem nie zostanie one nigdy zrealizowane ponieważ wiąże się to z ogromną modyfikacją kodu (tak słyszałem).
Faktycznie pod względem takich "bajerów", które czasami umilają życie, MyBB i inne darmowe skrypty są trochę w tyle za IPB. Jednak za IPB stoi spora firma, a za MyBB stoją użytkownicy, którym bardziej zależy na funkcjonalności i jakości niż na "bajerach". Lepiej aby MyBB było szybkie i funkcjonalne niż ładne i do niczego.
Wiem, że takie bajery obciążają serwer no ale tak, jak pisałem, to tylko moje marzenieSmile. Co do wyglądu to najpierw trzeba zrobić porządne motywy dorównujące innym silnikom for.
28.11.2009, 23:18
"Przyjmowanie PW tylko od znajomych" - czy tą opcję można inwidualnie wyłączyć? Bo ja jakoś nie zajmuję się dodawaniem userów do znajomych, a jak np. jestem adminem, to każdy może do mnie napsiać..
Sory za może banalne pytanie.

Tworzenie stron www - wBoard.net
System prywatnych Presell Pages - Precle.xemix.eu
Grupa profesjonalnych katalogów stron - Katalogi.xemix.eu
28.11.2009, 23:56
(28.11.2009 23:18)XemiX napisał(a):  "Przyjmowanie PW tylko od znajomych" - czy tą opcję można inwidualnie wyłączyć? Bo ja jakoś nie zajmuję się dodawaniem userów do znajomych, a jak np. jestem adminem, to każdy może do mnie napsiać..
Sory za może banalne pytanie.
Oczywiście, że to będzie opcja do aktywowania bądź nie. Jeżeli będziesz chciał, będziesz mógł zablokować PW od innych osób, ale bez problemów będziesz mógł przyjmować wiadomości od wszystkich. Bezsensem była by odgórne ograniczanie PW.

30.11.2009, 16:42
A wiadomo kiedy oficialnie wyjdzie ta wersja? Tzn. bedzie supportowana?

Tworzenie stron www - wBoard.net
System prywatnych Presell Pages - Precle.xemix.eu
Grupa profesjonalnych katalogów stron - Katalogi.xemix.eu
30.11.2009, 21:36
(30.11.2009 16:42)XemiX napisał(a):  A wiadomo kiedy oficialnie wyjdzie ta wersja? Tzn. bedzie supportowana?
Ekipa MyBBoard mówi, że MyBB 1.6 zostanie wydany jak będzie gotowy.

18.01.2010, 18:21
Kolejny wpis poświęcony nowym funkcją w 1.6: http://mybbsite.pl/1-6-w-praktyce/

02.02.2010, 19:24
Eh, masa funkcji a nic o wydajnosci... : /
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację