Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Wybór hostingu - proszę o radę
26.08.2010, 22:04
Wybór hostingu - proszę o radę
Od razu na wstępie usprawiedliwiam się, że używałem opcji "Szukaj" ale takiego wątku nie znalazłem.

Mam hosting w AZ.pl
Roczny limit transferu: 1600 GB
Powierzchnia na dysku: 10 GB
Forum sobie rośnie a tu nagle wyłączają nam serwer i twierdzą, że zbyt duże obciążenie mamy. I to w niecały miesiąc po przedłużeniu go na kolejny rok Sad
Po telefonicznej rozmowie przywrócili, co prawda usługę, ale aby odciążyć serwer musieliśmy wyłączyć większość wtyczek. Co ciekawsze, juz dwa dni wysyłają maila z raportem Sad

Zastanawiamy się nad zmianą dostawcy.
I tutaj mam pytanie do Was:
którego dostawcę i jaką opcję serwera polecacie?

Obecnie mamy "na oku" dwie możliwości:
http://www.linuxpl.com/ z opcją w5GB
i http://nazwa.pl/serwery-informacje-ogolne.html serwer Active.

Proszę o rady.

Forum Literackie Inkaustus - Wejdź a już zostaniesz.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.08.2010, 22:20
RE: Wybór hostingu - proszę o radę
Linuxpl to bardzo dobra firma. Serwery są stabilne i bardzo szybko skontaktujesz się z administratorami. Osobiście polecam Ci linuxpl.com Smile Na pewno się nie zawiedziesz jak w nich zainwestujesz.

[Obrazek: 31349.png]
[Obrazek: 28026.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26.08.2010, 22:24
Jakie parametry i do jakiej ceny?

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

26.08.2010, 22:39
Support LinuxPL jest akurat niekompetentny, ale jeżeli nie będziesz potrzebował wsparcia i nie przewidujesz problemów z serwerem to może być. Netmark jest w miarę dobry.

Postęp tłumaczenia: 96% [##############################]
[marines w sieci]> FB :: Launchpad :: Blog
26.08.2010, 23:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2010 00:07 przez Kot.)
Lukasz napisał(a):Jakie parametry i do jakiej ceny?
Parametry wiadomo; im wyższe tym lepiej Smile
A cena gdzieś do 300 - 350 zł/rok

Generalnie chodzi mi o to, aby serwer działał stabilnie i wytrzymał obciążenie forum (w niedalekiej przyszłości także kilku podstron) a nie jak obecny zadyszki dostawał co chwila Smile.

marines napisał(a):Netmark jest w miarę dobry
Dzięki. Zaraz tam zajrzę Smile

Forum Literackie Inkaustus - Wejdź a już zostaniesz.
27.08.2010, 11:52
(26.08.2010 23:58)Kot napisał(a):  Parametry wiadomo; im wyższe tym lepiej Smile
A cena gdzieś do 300 - 350 zł/rok
Zobacz HosTeam, LH, OVH, a jeżeli potrzebujesz naprawdę czegoś dobrego będziesz musiał dołożyć trochę i wybrać Beyond albo hostersów.

Swoją droga dziwne, że Twoje forum powoduje aż takie duże obciążenie. Stwórz wątek w dziale poświęconym MyBB i podaj listę wtyczek, sposób cachowania, użycie pamięci i liczbę zapytań w jakimś wątku oraz na stronie głównej.

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

27.08.2010, 15:55
Ja osobiście polecam Linuxpl.com - korzystam z ich usług od roku i nie miałem żadnych nieprzyjemności, na support też nie narzekam.

Tworzenie stron www - wBoard.net
System prywatnych Presell Pages - Precle.xemix.eu
Grupa profesjonalnych katalogów stron - Katalogi.xemix.eu
27.08.2010, 19:15
Jeśli martwisz się o obciążenie, to najlepiej skorzystaj z unixstorm.org. Mają bardzo porządne serwery, solidny support i do tego - nie podchodzą rygorystycznie do limitów.

Oferta dla użytkowników MyBB PL -> http://forum.mybboard.pl/dzial-mybb-hosting-mybb_76 pozwala na 10% zniżki.

Samo MyBB PL korzysta z LPL i raczej nie potwierdzam tego, co mówi marines, ponieważ nieraz wymyślałem różne cuda i zawsze stawali na wysokości zadania. Zgodzę się tylko z tym, że nie wszyscy pracownicy wsparcia są odpowiednio wyszkoleni.

[Obrazek: rekrutacja-sig.png]
29.08.2010, 23:13
Witam.

Polecę Ci RedHosti Smile
http://www.webmastertalk.pl/redhosti-pl-...-4597.html
Powyższy link przedstawia ich ofertę Smile
Jeszcze warte polecenia są OVH oraz Linuxpl.
30.08.2010, 10:53
(27.08.2010 19:15)DamYan napisał(a):  Jeśli martwisz się o obciążenie, to najlepiej skorzystaj z unixstorm.org. Mają bardzo porządne serwery, solidny support i do tego - nie podchodzą rygorystycznie do limitów.

Oferta dla użytkowników MyBB PL -> http://forum.mybboard.pl/dzial-mybb-hosting-mybb_76 pozwala na 10% zniżki.

Samo MyBB PL korzysta z LPL i raczej nie potwierdzam tego, co mówi marines, ponieważ nieraz wymyślałem różne cuda i zawsze stawali na wysokości zadania. Zgodzę się tylko z tym, że nie wszyscy pracownicy wsparcia są odpowiednio wyszkoleni.
Polecam Linuxpl.com tak samo jak DamYan, od roku nie było żadnych problemów, chodź kilka razy w nocy na 2-3 minuty nie było dostępu do strony, ale to był godzina 3-4 w nocy Smile.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację