Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Brak zdjęć w mybb 1.8.9

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak zdjęć w mybb 1.8.9
05.01.2017, 23:14
Brak zdjęć w mybb 1.8.9
Nie widać zdjęć w postach.
adres forum: zyrardow24h.eu
mybb 1.8.9
Szukałem w sieci poprawek. Mam ustawione w UCP wyświetlanie zdjęć i filmów. Dałem zapytania do bazy i nadal nic.
Przy próbie edycji posta (szybkie) zdjęć nie widać. Przy pełnej edycji posta zdjęcia są widoczne. Niestety w normalnym wyświetlaniu tematu zdjęć nie widać nadal. Ktoś pomoże?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.01.2017, 16:58
RE: Brak zdjęć w mybb 1.8.9
Daj jakiś przykładowy temat, jak wstawiasz zdjęcia?

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08.01.2017, 15:19
Ogólnie nie działają mycode. Nie wiem jak to naprawić.
testy:
login - tester
hasło - 123456
08.01.2017, 16:19
Nie mogę się zalogować. Czemu w ustawieniach MyBB masz podaną domenę zyrardow24h.eu a Twoje domena to http://zeeltom1.nazwa.pl/ ?

Nie działa, czyli nie działa edytor czy MyBB nie przekształca MyCode?

08.01.2017, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2017 18:34 przez zeeltom.)
Adres bezpośredni, to zeeltom1.nazwa.pl, a domena, to domena. Jest przekierowana na zeeltom1.nazwa.pl
Skoro to forum poświęcone Żyrardowowi, to domena jest z nazwą Żyrardowa. Od zawsze tak było i wszystko działało. Nie wiem czemu się nie możesz zalogować. Ja się normalnie loguję na "tester" i "123456".
Nie wiem, co nie działa. Edycja działa. Gdy edytuję post ze zdjęciem, to w edytorze widzę [img]adres[/img],ale po wyjściu z edytora w poście zdjęcia nie widać. Nie widać też linków zaczynających się od http://
Żeby wstawić zdjęcie można obecnie użyć tylko < img src="http://www.adres... itd.
Działają też filmy YT z wstawką < iframe
Nie działa też cytowanie przy odpowiedzi na post. Czyli [quote... Może i coś jeszcze nie działa, ale wszystkiego nie jestem w stanie sprawdzić. To wygląda na brak przekształcania mycode.

Wynika z tego, że html działa, a nie działa mycode.
Postawiłęm na drugim serwerze 1.8.9 na czysto i tam działa wszystko prawidłowo. Porównuję długości plików js na obu forach i są takie same, więc raczej nie są edytowane. Siedzę nad problemem miesiąc i doopa.
08.01.2017, 22:55
Cytat:Adres bezpośredni, to zeeltom1.nazwa.pl, a domena, to domena. Jest przekierowana na zeeltom1.nazwa.pl
IMHO albo powinieneś zrobić podpiąć domenę albo ustawić wszędzie w konfiguracji adres zeeltom1.nazwa.pl. A przekierowywać oczywiście możesz nadal, bo obecnie cookie jest ustawione dla domeny zyrardow24h.eu tak samo np. CSS mają podany adres zyrardow24h.eu i wykonywane jest bezsensowne przekierowanie. Ja zalogować się nie mogą nadal.

1. Nie dodawałeś własnego MyCode?
  2. W ustawieniach działu masz włączone tagi [img]?
  3. Do bazy co jest zapisywane?

09.01.2017, 08:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2017 16:05 przez zeeltom.)
Czyli co? Mam pozmieniać wszystko na zeeltom1...? Wcześniej, przed upgradem forum miałem wszystko poustawiane na zyrardow24h i działało prawidłowo.
A logując się wchodzisz na zeeltom1 czy na żyrardow24h?
Był taki problem z logowaniem, jak poustawiane było wszystko na zeeltom1. Dzwoniłem do hosta i kazali mi pozmieniać na zyrardow24h i ruszyło logowanie.
Mogę pozmieniać adresację coockies na próbę na zeeltom1, ale co to zmieni w braku mycode?
Ostatecznie ciasteczka nie muszą działać, głównie mi chodzi o wyświetlanie zdjęć i linków w postach.

Pozmieniałem wszędzie na zeeltom1, ale czy to coś zmieniło? Nie widzę różnicy.

(08.01.2017 22:55)Lukasz napisał(a):  
  1. Nie dodawałeś własnego MyCode?
  2. W ustawieniach działu masz włączone tagi [img]?
  3. Do bazy co jest zapisywane?
1. Nie dodawałem własnego MyCode
2. W ustawieniach mam powłączane wszystkie dostępne tagi
3. A skąd mam wiedzieć? Smile
W bazie i plikach w katalogu upload są zapisane wszystkie posty od lutego 2002 roku.

Sprawdzałem logowanie na login tester i ja z różnych ip i z różnych kompów mogę się zalogować. Kolega też może ze swojego kompa. Nie mam pojęcia czemu ty nie możesz.

Żadnych ograniczeń na logowanie nie zakładałem.

Wstrzymuję dalszą pomoc, udało mi się uruchomić stare forum i tam działa wszystko prawidłowo. Testowo upgradowałem do 1.8.7 i jest doopa. Darowuję sobie dalsze zabawy, pozostanie na starym, szkoda miesiąca walki z wiatrakami. Dzięki za dotychczasową pomoc.
09.01.2017, 20:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2017 20:12 przez Lukasz.)
A na domyślnym stylu działa?

10.01.2017, 16:37
Już nie sprawdzę. Wróciłem do starej wersji.
12.01.2017, 13:55
Dziś zauważyłem coś ciekawego.
Upgradowałęm jeszcze raz do 1.8.7 i wyskakiwał błąd, po wejściu w tematy, że nie ma takiego pliku.
Dziś zauważyłem, że na działającym stary forum po wejściu w tematy końcówka adresu na górnej belce, to:
nazwa/forum/forum-9.html
A po upgrade miałem
nazwa/dział-9.html
Pewnie tu tkwiła przyczyna, ale dlaczego tak się dzieje, to nie mam pojęcia. Nic mi do głowy nie przychodzi, jak to poprawić.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację