Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Własne artykuły
23.08.2009, 19:49
Własne artykuły
Cześć, chciałem się Was zapytać czy na serwisie można umieszczać własne artykuły? Jeżeli tak to w jaki sposób? Czy należy je wysłać administracji czy w jakiś inny sposób?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23.08.2009, 19:56
RE: Własne artykuły
Oczywiście, że można. Każdy napisany artykuł można do nas wysłać w celu jego publikacji na MyBB Site. Dopóki nie zorganizujemy odpowiedniej infrastruktury pozwalającej na szybkie i wygodne dodawania artykułów każdą pracę należy wysyłać w Prywatnej Wiadomości do jednego z członków MST.

Postęp tłumaczenia: 96% [##############################]
[marines w sieci]> FB :: Launchpad :: Blog
23.08.2009, 19:59
Cześć!

Niedługo podamy więcej informacji jak publikować własne artykuły. Aktualnie powiem tak: wyślij mi swój artykuł na kontakt At mybbsite.pl zapisany jako plik Word'a albo Writer'a, ewentualnie jako PDF tylko do przejrzenia. Niestety obecnie nie jesteśmy w stanie dać wynagrodzenia za teksty. Przed ewentualną publikacją musisz udzielić mi licencji(chyba, że chcesz przekazać majątkowe prawa autorskie Tongue ) albo tekst rozpowszechnić na jakiejś wolnej licencji. A i nie wszystkie teksty zostaną opublikowane.

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

23.08.2009, 20:09
Ok, czyli wysyłać je na PW albo jako pliki na e-maila. Chciałem tylko zapytać czy jak bym Ci wysłał artykuł czy ja będę jego autorem czy ty? Hmm, licencja? A czy na artykuły jest w ogóle jakaś licencja? Na jakiej licencji są artykuły udostępnione na mybbsite.pl?
23.08.2009, 20:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2009 20:19 przez Lukasz.)
(23.08.2009 20:09)virus4 napisał(a):  Ok, czyli wysyłać je na PW albo jako pliki na e-maila.
Na e-mail

(23.08.2009 20:09)virus4 napisał(a):  Chciałem tylko zapytać czy jak bym Ci wysłał artykuł czy ja będę jego autorem czy ty?
Oczywiście, że będzie zaznaczone, że jesteś autorem. Nie zamierzamy łamać prawa.

(23.08.2009 20:09)virus4 napisał(a):  Hmm, licencja? A czy na artykuły jest w ogóle jakaś licencja? N
http://pl.wikipedia.org/wiki/Licencja_%28prawo%29
Licencja określa w jaki sposób będę mógł korzystać z Twojego dzieła.

(23.08.2009 20:09)virus4 napisał(a):  Na jakiej licencji są artykuły udostępnione na mybbsite.pl?
Teksty nie posiadają licencji. Nie możesz ich m.in kopiować.

23.08.2009, 20:20
(23.08.2009 20:09)virus4 napisał(a):  Hmm, licencja? A czy na artykuły jest w ogóle jakaś licencja? Na jakiej licencji są artykuły udostępnione na mybbsite.pl?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Licencja_%28prawo%29
Ok, wiem co to jest licencja, tak się tylko zastanawiałem jaki rodzaj by wybrać dla artykułów. To już chyba wszystkie moje pytania, można zamknąć.
23.08.2009, 20:22
(23.08.2009 20:20)virus4 napisał(a):  http://pl.wikipedia.org/wiki/Licencja_%28prawo%29
Ok, wiem co to jest licencja, tak się tylko zastanawiałem jaki rodzaj by wybrać dla artykułów. To już chyba wszystkie moje pytania, można zamknąć.
Wszystko zależy od Ciebie, oczywiście nam zależy abyśmy mogli dowolnie korzystać z dzieła.

23.08.2009, 20:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2009 20:23 przez virus4.)
Najpierw muszę te dzieło napisać ale mam już pewien pomysł. O swobodne korzystanie z działa się nie martwcie, dobiorę odpowiedni typ licencji.
23.08.2009, 20:26
(23.08.2009 20:23)virus4 napisał(a):  Najpierw muszę te dzieło napisać ale mam już pewien pomysł. O swobodne korzystanie z działa się nie martwcie, dobiorę odpowiedni typ licencji.
Jeżeli nie masz jeszcze tekstu, to wyślij mi plan tekstu na e-mail.

24.08.2009, 18:07
Tu jest dobra licencja:
http://creativecommons.org/licenses/by-nc/3.0/pl/
Można kopiować, ale trzeba zostawić link do tekstu autora. Nie wolno sprzedawać itp.

[Obrazek: 72434475399900361073.png]
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację