Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Czy każdy jest w stanie nauczyć się JS i PHP?
28.12.2013, 22:47
Czy każdy jest w stanie nauczyć się JS i PHP?
Cześć.

Kiedy patrzę na jakieś pliki .php nic w nich nie rozumiem wydaje mi się, że nigdy tego nie pojmę to samo .js (jestem w tym zielony).
Więc kieruję do Was pytanie, czy każdy jest w stanie nauczyć się tego, czy trzeba mieć jakiś talent?
Jeśli tak, to czego najpierw się nauczyć JavaScript czy PHP? I ile nauka tych dwóch języków by zajęła? Mam ogrom chęci i mogę poświęcić temu parę godzin dziennie.
I ostatnie pytanie, czy uczyć się ze stron internetowych, czy kupić książkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29.12.2013, 17:02
RE: Czy każdy jest w stanie nauczyć się JS i PHP?
PHP nie jest jakąś tajemną wiedzą, więc imho każdy jest w stanie opanować ten język. Oczywiście podobnie jak z jazdą samochodem, każdy może jeździć co nie oznacza, że każdy będzie kierowcą F1. Wink

Cytat:Jeśli tak, to czego najpierw się nauczyć JavaScript czy PHP?
Twój wybór.

Cytat:I ostatnie pytanie, czy uczyć się ze stron internetowych, czy kupić książkę?
Jak wolisz, tylko w przypadku książek nie kupuj jakiś starych wersji, które będą omawiały nieaktualne rzeczy. W internecie jest mnóstwo poradników i oczywiście oficjalne dokumentacje.

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
29.12.2013, 18:13
A co opanuje się szybciej, JavaScript czy PHP?
01.01.2014, 18:49
Moim zdaniem łatwiej załapać php, ale mogę nie patrzeć obiektywnie...
08.01.2014, 23:28
Możesz też pouczyć się pythona Smile. Można go używać wszędzie i na stronach też https://wiki.python.org/moin/WebFrameworks .
BTW By używać framework nie trzeba znać danego języka tylko składnie tego framework? Czy to zależy od framework?
09.01.2014, 15:49
(08.01.2014 23:28)szymon1051 napisał(a):  BTW By używać framework nie trzeba znać danego języka tylko składnie tego framework? Czy to zależy od framework?
Proponuje poczytać czym są frameworki. Przecież framework ogólnie mówiąc zapewni Ci tylko gotowe komponenty do niektórych zadań, ale całą resztę musisz dobudować. Zresztą jak chcesz zrozumieć działanie np. Symfony napisanego w PHP skoro nie będziesz znał PHP?

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09.01.2014, 20:26
Właśnie poczytałem i zrozumiałem że to jest jakby warstwa napisana w tym języku, ze zdefiniowanymi różnymi funkcjami. I te funkcje trzeba jakoś wywoływać co sądziłem że równa się inna składnia Smile. I że wystarczy znać tą składnie i ewentualnie podstawy tego języka.
Coś w rodzaju takiego programu do tworzenia gier (nie pamiętam nazwy) który ma własną składnie ale pozwala na dodawanie jakiś tam funkji w języku którym jest napisany (jak dobrze pamiętam).
04.02.2014, 12:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2014 12:11 przez registro.pl.)
Na pewno każdy jest w stanie się nauczyć jednego i drugiego. Pytaniem jest tylko czas, jaki trzeba będzie poświęcić.

Niezależnie co wybierzesz początki będą (podejrzewam) jednakowo trudne.

Zamiast poświęcać się problematycznemu często Javascript skorzystaj z biblioteki jQuery - o te kilka kilobajtów strona będzie musiała być zawsze cięższa ale będziesz miał pewność, że wszystko wyświetla się i działa tak samo we wszystkich przeglądarkach. JS samo w sobie nie jest doskonałe.

Jeśli nigdy nie widziałeś jQuery to zajrzyj na stronę:
http://try.jquery.com/

Bardzo przyjemny tutorial.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację