Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Problem z poradnikiem do przenoszenia forum na inny serwer

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
17.04.2013, 08:38
Przeczytałem ten artykuł http://mybbsite.pl/jak-przeniesc-mybb-na-inny-serwer
ale również podobny na innej stronie. Nie wiem czy mogę tutaj podać linka do tej innej strony, więc na wszelki wypadek nie podaję i opiszę jak to tam wygląda.
Oba poradniki różnią się. W związku z tym mam pytania:

1. W innym poradniku jest napisane, żeby dezaktywować wszystkie pluginy. Czy tak?
2. W innym poradniku nie jest nic wspomniane o zapytaniach do bazy danych.
Chodzi o:
Kod:
UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'http://nowy_adres' WHERE `mybb_settings`.`name` = 'bburl';
UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'nowe_cookie_domain' WHERE `mybb_settings`.`name` = 'cookiedomain';
UPDATE `mybb_settings` SET `value` = 'nowy_cookie_path' WHERE `mybb_settings`.`name` = 'cookiepath';
3. W innym poradniku nie ma nic na temat inc/config.php
4. W innym poradniku jest napisane, że musi być przeniesiony katalog 'install'
5. Dopisane jest również:
Cytat:II etap - wgrywanie forum na nowy serwer

1. Wgrywamy pliki mybb na nowy serwer FTP (nie należy zapominać o wgraniu katalogu install)
2. Instalujemy forum...
3. Po zainstalowaniu forum wchodzimy w php my admina i usuwamy wszystkie tabele z bazy

Wiec jak to jest z tą aktualizacją??
Nie chcę czegoś schrzanić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17.04.2013, 10:37
RE: Problem z poradnikiem do przenoszenia forum na inny serwer
Artykuł na mybboard.pl przedstawia inny sposób przenoszenia.
  1. IMHO nie trzeba
  2. Ponieważ tamten sposób jest inny
  3. Patrz punkt 2
  4. Patrz punkt 2. Katalog /install jest potrzebny tylko do instalacji i aktualizacji. Nie musisz go przenosić, jeżeli stosujesz się do mojego poradnika. W ogóle warto usuwać ten katalog po instalacji/aktualizacji
  5. Patrz punkt 2

Cytat:Nie wiem czy mogę tutaj podać linka do tej innej strony, więc na wszelki wypadek nie podaję
Niby czemu nie możesz? Wink

Znajdź nas na: Facebooku/Google+ | Download
Pomogłem? [kliknij] Smile

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18.04.2013, 21:59
Zrobiłem aktualizację dokładnie według Waszego poradnika i niby wszystko działa do momentu logowania.
Wpisuje login, hasło i po kliknięciu w zaloguj mam białą stronę a w pasku adresu
http://insidery.eu/member.php

Sad

Pomożcie.
18.04.2013, 22:25
Nie mogę niestety tego sprawdzić, ponieważ masz zablokowane forum.

Edytowałeś plik inc/languages/polish/member.lang.php?

19.04.2013, 00:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2013 03:27 przez SLAVOO.)
Nic nie zmieniałem oprócz tego co dokładnie w poradniku. Nie używałem tylko tego BigDump bo baza wgrała mi się bez problemu. Forum jest zamknięte bo nie działa. Sad
Będę tu jutro bardzo często zaglądać. Daj znać to otworzę.

Czy to ma coś wspólnego z cookies? Ale chyba dobrze wpisałem tzn:
.insidery.eu
i
/

Baza danych też jest dobrze wgrana. Nie wiem o co chodzi z tym.

[Obrazek: nktt.jpg]
Przy rejestracji, tak się kręci długo, jakby nie mógł się połączyć z bazą danych.
Dziwne, bo cała reszta działa a w pasku adresu jest oczywiście /member.php
Sad

Dobra, gotowe.....

Podmieniłem czysty member.lang.php z paczki instalacyjnej polskiej i działa. Smile Smile Smile

Nie wiem czym to spowodowane było ale jest OK
20.04.2013, 11:04
Mam jeszcze pytanie z tym kręcącym się kółkiem. Czemu tak jest?
Nie chce w ogóle sprawdzić.
[Obrazek: dyvt.jpg]
20.04.2013, 16:17
Posprawdzaj skrypty jQuery.

20.04.2013, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2013 19:24 przez SLAVOO.)
Nie znam się na jQuery. Całe forum zostało skopiowane na żywca, łącznie z bazą danych. Co może być nie tak z jQuery jak nic nie było zmieniane? Nawet nie wiem gdzie szukać.

Może da coś podmiana pliku od rejestracji?
21.04.2013, 15:44
Na domyślnym stylu jest to samo?

21.04.2013, 18:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2013 18:29 przez SLAVOO.)
Tak, jest tak samo.

Szablon: member_register
Kod:
<html>
<head>
<title>{$mybb->settings['bbname']} - {$lang->registration}</title>
{$headerinclude}
<script type="text/javascript" src="jscripts/validator.js"></script>
</head>
<body>
{$header}
<br />
<form action="member.php" method="post" id="registration_form"><input type="text" style="visibility: hidden;" value="" name="regcheck1" /><input type="text" style="visibility: hidden;" value="true" name="regcheck2" />
{$regerrors}
<table border="0" cellspacing="{$theme['borderwidth']}" cellpadding="{$theme['tablespace']}" class="tborder">
<tr>
<td class="thead" colspan="2"><strong>{$lang->registration}</strong></td>
</tr>
<tr>
<td width="50%" class="trow1" valign="top">
<fieldset class="trow2">
<legend><strong>{$lang->account_details}</strong></legend>
<table cellspacing="0" cellpadding="{$theme['tablespace']}" width="100%">
<tr>
<td colspan="2"><span class="smalltext"><label for="username">{$lang->username}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2"><input type="text" class="textbox" name="username" id="username" style="width: 100%" value="{$username}" /></td>
</tr>
{$passboxes}
<tr>
<td><span class="smalltext"><label for="email">{$lang->email}</label></span></td>
<td><span class="smalltext"><label for="email2">{$lang->confirm_email}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td><input type="text" class="textbox" name="email" id="email" style="width: 100%" maxlength="50" value="{$email}" /></td>
<td><input type="text" class="textbox" name="email2" id="email2" style="width: 100%" maxlength="50" value="{$email2}" /></td>
</tr>
<tr>
    <td colspan="2" style="display: none;" id="email_status">&nbsp;</td>
</tr>
{$hiddencaptcha}
</table>
</fieldset>
{$requiredfields}
{$referrer}
{$mybb_antispam}{$regimage}{$wnr}
</td>
<td width="50%" class="trow1" valign="top">
<fieldset class="trow2">
<legend><strong>{$lang->account_prefs}</strong></legend>
<tr>
<td valign="top" width="1"><input type="checkbox" class="checkbox" name="allownotices" id="allownotices" value="1" {$allownoticescheck} /></td>
<td valign="top"><span class="smalltext"><label for="allownotices">{$lang->allow_notices}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td valign="top" width="1"><input type="checkbox" class="checkbox" name="hideemail" id="hideemail" value="1" {$hideemailcheck} /></td>
<td valign="top"><span class="smalltext"><label for="hideemail">{$lang->hide_email}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td valign="top" width="1"><input type="checkbox" class="checkbox" name="receivepms" id="receivepms" value="1" {$receivepmscheck} /></td>
<td valign="top"><span class="smalltext"><label for="receivepms">{$lang->receive_pms}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td valign="top" width="1"><input type="checkbox" class="checkbox" name="pmnotice" id="pmnotice" value="1"{$pmnoticecheck} /></td>
<td valign="top"><span class="smalltext"><label for="pmnotice">{$lang->pm_notice}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td valign="top" width="1"><input type="checkbox" class="checkbox" name="emailpmnotify" id="emailpmnotify" value="1" {$emailpmnotifycheck} /></td>
<td valign="top"><span class="smalltext"><label for="emailpmnotify">{$lang->email_notify_newpm}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td valign="top" width="1"><input type="checkbox" class="checkbox" name="invisible" id="invisible" value="1" {$invisiblecheck} /></td>
<td valign="top"><span class="smalltext"><label for="invisible">{$lang->invisible_mode}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2"><span class="smalltext"><label for="subscriptionmethod">{$lang->subscription_method}</label></span></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2">
    <select name="subscriptionmethod" id="subscriptionmethod">
        <option value="0" {$no_subscribe_selected}>{$lang->no_auto_subscribe}</option>
        <option value="1" {$no_email_subscribe_selected}>{$lang->no_email_subscribe}</option>
        <option value="2" {$instant_email_subscribe_selected}>{$lang->instant_email_subscribe}</option>
    </select>
</td>
</tr>

</table>
</fieldset>
<br />
<fieldset class="trow2">
<legend><strong><label for="timezone">{$lang->time_offset}</label></strong></legend>
<tr>
<td><span class="smalltext">{$lang->time_offset_desc}</span></td>
</tr>
<tr>
<td>{$tzselect}</td>
</tr>
<tr>
<td><span class="smalltext">{$lang->dst_correction}</span></td>
</tr>
<tr>
<td>
    <select name="dstcorrection">
        <option value="2" {$dst_auto_selected}>{$lang->dst_correction_auto}</option>
        <option value="1" {$dst_enabled_selected}>{$lang->dst_correction_enabled}</option>
        <option value="0" {$dst_disabled_selected}>{$lang->dst_correction_disabled}</option>
    </select>
</td>
</tr>
</table>
</fieldset>
<br />
<fieldset class="trow2">
<legend><strong><label for="language">{$lang->lang_select}</label></strong></legend>
<tr>
<td colspan="2"><span class="smalltext">{$lang->lang_select_desc}</span></td>
</tr>
<tr>
<td><select name="language" id="language"><option value="">{$lang->lang_select_default}</option><option value="">-----------</option>{$langoptions}</select></td>
</tr>
</table>
</fieldset>
</td>
</tr>
</table>
<br />
<div align="center">
<input type="hidden" name="step" value="registration" />
<input type="hidden" name="action" value="do_register" />
<input type="submit" class="button" name="regsubmit" value="{$lang->submit_registration}" />
</div>
</form>
<script type="text/javascript">
<!--
    regValidator = new FormValidator('registration_form');
    regValidator.register('username', 'notEmpty', {failure_message:'{$lang->js_validator_no_username}'});
    regValidator.register('email', 'regexp', {match_field:'email2', regexp:'^([a-zA-Z0-9_\\.\\+\\-])+\\@(([a-zA-Z0-9\\-])+\\.)+([a-zA-Z0-9]{2,4})+$', failure_message:'{$lang->js_validator_invalid_email}'});
    regValidator.register('email2', 'matches', {match_field:'email', status_field:'email_status', failure_message:'{$lang->js_validator_email_match}'});
{$validator_extra}
    regValidator.register('username', 'ajax', {url:'xmlhttp.php?action=username_availability', loading_message:'{$lang->js_validator_checking_username}'}); // needs to be last
// -->
</script>
{$footer}
</body>
</html>

Domyślny styl to ten niebieski, na dole jest wybór, default lub Games.
Styl default został przeze mnie nieco pokolorowany.

Z resztą to bez znaczenia chyba generalnie bo wszystko było dobrze na starym hostingu. Po przeniesieniu się to zrobiło. Wszystko inne działa już. Sad

Pliki validation.js , member.php, member.lang.php oryginalne.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację