Zaloguj się Załóż konto
Odpowiedz 
Pusty mail aktywacyjny

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pusty mail aktywacyjny
23.03.2012, 10:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.03.2012 15:10 przez krzys1973.)
Pusty mail aktywacyjny
Witam.
Mam zainstalowane forum w wersji 1.6.6.
Adres forum: forum.deregulacjazawodow.pl
Ustawienia rejestracji: wyślij mail aktywacyjny
Ustawienia poczty: próbowem zarówno PHP mail jak i zewnętrzy serwer SMTP.

Problem: po dokonaniu rejestracji nowego użytkownika mail aktywacyjny dociera do użytkownika niemniej mail posiada tylko temat bez treści maila (oczywiście również bez linka aktywacyjnego). Mail jest po prostu pusty. Występuje to zarówno przy wysyłaniu przez PHP jak i SMTP. Próbowałem również opcji "wyślij hasło" zamiast maila aktywacyjnego. Mail również dochodzi niemniej jest pusty.
Logi sytemu-mail w panelu - puste - żadnych wpsiów.

Jaka może być tego przyczyna? Można próbować on-line.
Z góry dziękuję za pomoc

Makuch Krzysztof

Podaję dodatkową informację jaka udało się wygenerować.
Po zmianie języka na oryginalny (Angielski) problem znika - mail aktywacyjny dochodzi w poprawnym formacie.
Zatem ewidentnie będzie to kwestia paczki językowej. Paczka pobrana z oficjalnej strony http://www.mybb.com/downloads/translations
Wgrałem ponownie paczkę jezykową ale problem nadal występuje.
Co może być nie tak?
krzys1973

Pomęczyłem się trochę i znalazłem - sprawdźcie czy macie tak jak ja.
Jakaś dziwna sprawa z tą paczką spolszczenia.
Tekst jaki jest wysyłany do użytkownika podczas rejestracji znajduje się w pliku \inc\languages\polish\messages.lang.php lub odpowiednio dla języka angielskiego w \inc\languages\english\messages.lang.php

Porównując te dwa pliki różnych wersji językowych brakuje kilku zmiennych w tłumaczeniu polskim.

W oryginalnej wersji za treść maila odpowiedzialnego za aktywację konta odpowiada zmienna $l['email_activateaccount'] ale oprócz niej występują również $l['email_activateaccount1'] i $l['email_activateaccount2']. Dla wszystkich tych zmiennych przypisane są takie same wartości. W polskim tłumaczeniu już tych dwóch ostatnich (tj. $l['email_activateaccount1'] i $l['email_activateaccount2']) nie ma. Nie ma również kilku innych zmiennych występujących w pliku oryginalnym.

Prawdopodobnie funkcja wywołująca wysyłanie maili potwierdzenia rejestracji odwołuje się do którejś z nieprzetłumaczonych funkcji spolszczenia i dlatego mail jest wysyłany bez treści.

Rozwiązanie: doprowadzenie do stanu zgodnego z oryginalną wersją angielską w zakresie zmiennych w pliku messages.lang.php. Czyli tu: skopiowanie zawartości $l['email_activateaccount'] i utworzenie identycznej zawartości pod zmiennymi $l['email_activateaccount1'] i $l['email_activateaccount2'] oraz kilku innych w tym pliku.

Może ktoś będzie miał ten sam kłopot i tak uda mu się go rozwiązać.

krzys1973
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
Pusty mail aktywacyjny - krzys1973 - 23.03.2012 10:10
RE: Pusty mail aktywacyjny - Lukasz - 23.03.2012, 16:43

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum MyBBsite.pl wykorzystuje cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie, więcej informacji w polityce prywatności
Akceptuję politykę prywatność, zamknij informację